מבני תעשייה ומחסנים לוגיסטיים להשכרה בבקעת הירדן

הביקושים הגבוהים לנדל"ן תעשייתי מוכרים היטב למנהלי חברות ומפעלים, המתקשים למצוא שטחים ומבנים להשכרה או לרכישה באזורים הסמוכים למרכז. אכן, היצע השטחים ההולך ומתדלדל ברחבי ישראל מציב סוגיות לא פשוטות לפתחן של חברות לוגיסטיקה ויצרניות. מאידך, בשנים האחרונות מתברר שיש ב- "מלאי" הישראלי עוד כמה רזרבות, עתודות המצויות בימים אלו בפיתוח מואץ ומציעות כמה יתרונות כלכליים משמעותיים. דוגמא טובה לכך מהווה בקעת הירדן.

למידע נוסף עבור מבני תעשייה ואחסנה להשכרה החל מ 2,500 מ"ר בבקעת הירדן השאר/י פרטים:

היצע גדול של מבני תעשייה ומרלו"גים

הביקוש העצום לשטחי תעשייה במרכז ובמעגלים הסמוכים לו, לעומת ההיצע הנמוך של מגרשים ומבנים למכירה ולהשכרה, הוביל לכך שמחירי הקרקעות והשכירות גבוהים מאוד וחברות רבות מתקשות לעמוד בהם.

בנוסף, גם אם הכסף זמין לצורך רכישת מבנה או מגרש, ויש יכולת לעמוד בפריסת תשלומים לשנים רבות, הסיכוי למצוא פתרון מתאים באזור המרכז נמוך. ראשית, מפני שהזמינות של מבנים תעשייתיים, מחסנים ומרלו"גים למעשה כמעט אינה קיימת, הכל תפוס (מגיפת הקורונה גרמה לכולם להצטייד במלאים בגלל שבריריות שרשרת האספקה). ושנית, במציאות בה מחירי המגרשים יקרים מאוד יזמים מעוניינים לנצל את זכויות הבנייה במלואן, כלומר לבנות לגובה. לכן אפילו חברה מבוססת לא תמצא באזור המרכז יזם שיסכים להקים מבנה תעשייתי בן קומה אחת.

בבקעת הירדן ישנן עתודות קרקע גדולות בייעוד תעשייתי, וכדי לפתור את הבעיה הזו, בימים אלו מוקמים מבנים רבים עתירי שטח עבור חברות המעוניינות לשכור שטח גדול החל מ 2,500 מ"ר לייצור או לאחסנה מבלי לקרוע את הכיס.

יתרונות כלכליים ולוגיסטיים מפתיעים 

בשנים האחרונות חל שינוי במגמת הפיתוח, המתבטא בין היתר בגידול במספר התושבים הישראלים ובקידום מיזמי מסחר ותעשייה. ואולם, דווקא הצמיחה המוגבלת לאורך השנים בהשוואה למרכז הישראלי, היא שמציבה את הבקעה כאופציה מצוינת עבור חברות שצריכות שטחים ומבנים עתירי שטח ללוגיסטיקה ולתעשייה. כך לדוגמא, בעוד שבמרכז כמעט אי אפשר לדבר על מבני תעשייה בסדר גודל של 10 אלפים מ"ר, הרי שעתודות הקרקע הגדולות בבקעה מאפשרות לבנות אפילו מבנים של 20 – 25 אלף מ"ר.

מחירי הקרקעות והשכירות כמובן נמוכים דרמטית מאלו של אזור המרכז, וכך גם הארנונה בבקעה העומדת נכון להיום על כ- 43 ₪ למ"ר לשנה, או כ- 3.5 ₪ למ"ר לחודש. זאת באזור הנמצא כשעה נסיעה מירושלים או מפתח תקווה, דבר המאפשר לבנות שרשרת אספקה עם לוגיסטיקה נוחה ובעלויות סבירות. יתר על כן, מאחר שהבקעה נחשבת לאזור עדיפות לאומית, המדינה משתתפת בהוצאות הקמת מפעלים, על כל המשתמע מכך מבחינה פיננסית.

כאמור, הבקעה היא כיום אזור ההולך ומתפתח, בין היתר כתוצאה מהנדידה לעבר המעגל השלישי והרביעי של ישראל. בבקעת הירדן יש היצע גדול של עובדים מקצועיים, וההתפתחות התעשייתית ניכרת במיזמים חדשים. כיום ישנם כמה וכמה מבנים מאוכלסים שכבר נהנים מהטבות המדינה, מכוח העבודה הזמין והיתרונות הנוספים, ומבנים חדשים המצויים בשלבים מתקדמים של הקמה וצפויים להיות מוכנים ב- 2023.

לפרטים נוספים עבור מבני תעשייה ואחסנה להשכרה החל מ 2,500 מ"ר בבקעת הירדן השאר/י פרטים: